Edukacja

Dzień wody

Światowy Dzień Wody 2021.

Z chwilą pojawienia się człowieka na świecie otrzymaliśmy szczególny dar – przywilej korzystania z dobrodziejstw jakimi hojnie obdarowała nas Ziemia. W miarę rozwoju cywilizacji metody wykorzystywania tych darów stały się coraz bardziej wyrafinowane i coraz bardziej skuteczne, ale niestety również i coraz bardziej destrukcyjne dla środowiska.

Światowy Dzień Wody to idealna okazja by zwrócić uwagę na rolę jaką odgrywa w naszym życiu woda, to również pretekst do podjęcia działań w celu zwiększenia świadomości społecznej jak ważnym zagadnieniem jest ochrona środowiska, dostosowanie się do zmian klimatycznych a także dbanie o zasoby wodne.

Będzińskie Wodociągi przyłączyły się do kampanii edukacyjnej pn. „Toaleta to nie śmietnik” prowadzonej przez Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego. Pierwszy raz w Polsce firmy wodociągowe, instytucje oświatowe i placówki kultury wspólnie włączyły się w kształtowanie świadomości dzieci i dorosłych w zakresie ochrony środowiska i ekologii.

W ramach kampanii zapraszamy do obejrzenia spektaklu pt. „Niezwykła przygoda psa Kropelki”, która opowiada prawdziwą historię szczeniaka wrzuconego do kanalizacji i uratowanego poprzez pracownika wodociągów.

Spektakl dostępny jest na stronie internetowej Stowarzyszenia Wodociągowców Województwa Śląskiego:

Obejrzyj nagranie spektaklu

Sprawmy wszyscy, by modny w obecnych czasach trend bycia ekologicznym nie był wyłącznie pustym sloganem.


Poniżej przedstawiamy plakat promujący premierę spektaklu:
Zachęcamy do zapoznania się z akcją
„Toaleta to nie śmietnik”

toaletatoniesmietnik.pl

Przeczytaj również ulotkę i zobacz czego pod żadnym pozorem
nie wolno wrzucać do toalety - zobacz

Świętowaliśmy Dzień Wody 2020.

Światowy Dzień Wody, ustanowiony w 1992 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, odbywa się co roku w dniu 22 marca w celu uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej ograniczonych zasobów. To dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować.

Z okazji Światowego Dnia Wody Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Będzinie przygotowało wiele atrakcji. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia było „Leaving no one behind” z ang. „Nie pozostawiając nikogo w tyle”. Dzieci z będzińskich przedszkoli mogły uczestniczyć w licznych eksperymentach wodnych, prowadzonych przez znakomitych animatorów. Dzieci słuchały i bawiły się dźwiękiem wody, samodzielnie tworzyły prace plastyczne, sprawdzały ile waży woda, brały udział w sztafecie z balonami.

Dla zainteresowanych tematyką wody MPWiK zaprezentowało wystawę fotografii, której część będzie można jeszcze obejrzeć przez cały rok, ze względu na obchody 90-lecia przedsiębiorstwa.

Nie zabrakło również atrakcji dla będzińskich seniorów, którzy wysłuchali ciekawej prelekcji „Rowerem przez Afrykę, czyli w poszukiwaniu wody”, zaprezentowanej przez podróżników, którzy przemierzyli ten kontynent na rowerach, zwiedzając 11 krajów od Atlantyku po Ocean Indyjski.


zobacz galerię zdjęć


Cookies

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Polityka cookies